Dekoracje bożonarodzeniowe ze wstążki

Jak już powiedzieliśmy w poprzednich artykułach naszego serwisu, świąteczne dekoracje choinkowe z powodzeniem zrobić możemy niemalże z każdego materiału czy surowca. Jednym z pomysłów na tegoroczne udekorowanie  drzewka może być wykonanie różnego rodzaju ozdobnych elementów na przykład z kolorowych wstążek i tasiemek.

Ciekawym przykładem wykorzystania barwnych wstążek może być chociażby samodzielne wykonanie krok po kroku ozdobnych łańcuchów choinkowych. Dodatkowo można udekorować je na przykład koralikami lub nawleczonymi na tasiemkę elementami z suchego, pomalowanego farbami plakatowymi makaronu w kształcie rurek, muszelek, świderków czy kokardek. Szeroką wstążkę w wybranym kolorze, pasującym oczywiście do pozostałych choinkowych ozdób można przewlec również przez mulinę lub barwną włóczkę, wykonując przy tym efektowną formę spirali.

W podobny sposób można również zrobić niezwykle oryginalny, dwukolorowy, wstążkowy łańcuch, łącząc dwa zbliżone lub kontrastujące ze sobą odcienie w dowolny sposób. Paski materiału możemy przykładowo sklejać lub łączyć nitką ze sobą naprzemiennie, tworząc w ten łatwy sposób przestrzenny i gruby łańcuch. Amatorom ręcznie robionych ozdób warto tutaj także polecić zrobienie krok po kroku choinkowych ozdób ze słomy i tasiemek. Połączenie błyszczącego materiału z naturalnymi i ekologicznymi surowcami świetnie sprawdzi się bowiem w przypadku niemalże każdej stylizacji bożonarodzeniowej choinki.

Innym przykładem wykorzystania kolorowych wiązek do dekorowania świątecznego drzewka może okazać się samodzielne lub wspólne z dziećmi przygotowanie stylowych bombek choinkowych. Najlepiej będzie wykonać je z niewielkich, styropianowych kulek lub owalnych form, na które za pomocą mocnego kleju, zszywacza lub szpilek przymocujemy kawałki wstążki, tworząc tym samym oryginalny i niepowtarzalny wzór. Bez wątpienia elegancko prezentować się będą na bożonarodzeniowym drzewku również bombki z filcu czy innych tkanin, udekorowane dodatkowo ażurowymi wstążkami w kontrastującym kolorze.

Posiadając pewne zdolności manualne można również z powodzeniem wykonać ze wstążek i kolorowych, cienkich tasiemek pomysłowe zawieszki na choinkę, na przykład w kształcie tradycyjnych aniołków czy sympatycznych zwierzątek. Jasne tasiemki doskonale nadają się również do wykonania efektownych śnieżynek lub nietuzinkowych gwiazd betlejemskich zdobiących zazwyczaj czubek choinki. Ozdoby takie można również udekorować dodatkowo suchym, pomalowanym na odpowiadający nam odcień makaronem, szklanymi koralikami lub ładnie odbijającymi światło choinkowych lampek kolorowymi cekinami.