Pomysł na łatwe bombki ze sznurka

W poprzednim artykule naszego serwisu mówiliśmy już szeroko na temat znanych i pomysłowych bombek choinkowych z filcu oraz zdobionych w efektowne wzory za pomocą popularnej metody decoupage, polegającej na oklejaniu powierzchni kształtami wyciętymi z kolorowego papieru, gazet lub serwetek.

Innym pomysłem na samodzielne lub wspólne z najmłodszymi członkami rodziny wykonane pięknych dekoracji choinkowych może okazać się również zrobienie krok po kroku oryginalnych, ażurowych bombek ze sznurka, kordonka lub włóczki. Ozdoby takie z całą pewnością doskonale wpiszą się w każdy wystrój bożonarodzeniowej choinki, szczególnie jeśli wykończymy je z użyciem na przykład kolorowych wstążek, koralików, cekinów czy innych, podręcznych materiałów. Do zrobienia takich prostych, ale niezwykle dekoracyjnych ozdób warto także zachęcić dzieci, tworząc z nimi oryginalne i ciekawe wzory, nawiązujące do świątecznej tematyki.

Eleganckie i stylowe bombki choinkowe ze sznurka najlepiej będzie zrobić na zwykłym baloniku, który po nadmuchaniu do odpowiadającej nam wielkości należy dokładnie i starannie okleić wybranym kolorem włóczki czy grubej nici. Kolejne warstwy sznurka można układać na baloniku w pionie, poziomie lub po skosie, tworząc zwartą i jednolitą całość. Innym pomysłem może być również nieregularne oklejenie powierzchni balonika za pomocą mocnego kleju biurowego, najlepiej w płynie lub sztyfcie, dzięki czemu stworzymy ażurową bombkę, doskonale wpisującą się zarówno w tradycyjny, jak i nowoczesny sposób dekorowania bożonarodzeniowych drzewek.

Po wykonaniu pomysłowego wzoru z jednego lub kilku kolorów włóczki czy sznurka i całkowitym zaschnięciu kleju należy delikatnie i ostrożnie przebić umieszczony wewnątrz balonik i wyjąć go przez największy otwór w dekoracji. Tak wykonaną bombkę na choinkę można będzie dodatkowo wykończyć, malując całość lub fragmenty na najbardziej odpowiadające nam kolory. Z powodzeniem można również nanieść na taką ozdobę nieco brokatu lub przewiązać bombkę w górnej części cienką wstążeczką, ułatwiającą zamocowanie jej na gałązkach choinki.

Innym sposobem na zrobienie sznurkowej bombki choinowej może być wykorzystanie drucianego lub styropianowego stelażu, który zapobiegnie rozbiciu czy zniekształceniu ozdoby po jej ewentualnym upadku z choinki. Ponadto, śmiało można w ten sposób ozdobić także stare, zniszczone czy niezbyt eleganckie bombki ze szkła lub plastiku. Pamiętajmy jednak, aby ozdoby styropianowe czy inne tego rodzaju akcesoria, na których naklejać będziemy kolejne warstwy sznurka dokładnie wyczyścić i osuszyć, dzięki czemu klej dokładnie pokryje całą ich powierzchnię.