Ozdoby ze styropianu DIY

Każdy z nas z pewnością pragnie pięknie, nietuzinkowo i oryginalnie udekorować bożonarodzeniową choinkę, będącą przecież jednym z najważniejszych elementów tych najpiękniejszych w całym roku świąt. Jak i z czego zatem, krok po kroku najlepiej będzie wykonać samodzielnie najpiękniejsze i stylowe dekoracje na choinkę?

Jak już powiedzieliśmy w poprzednich artykułach naszej witryny, sposobów na pomysłowe udekorowane bożonarodzeniowego drzewka jest obecnie bardzo wiele. Zależnie więc od naszych własnych upodobań oraz umiejętności manualnych, samodzielnie lub też z pomocą najmłodszych domowników z powodzeniem możemy wykonać nietuzinkowe i modne ozdoby na choinkę z różnych materiałów, które z pewnością posiadamy w naszych domach.

Oprócz niezwykle dekoracyjnych ozdób choinkowych ze słomy, wstążek czy różnobarwnych tkanin ciekawym pomysłem na ozdobienie tradycyjnego drzewka może okazać się samodzielne przygotowanie bombek lub łańcuchów ze styropianu. Jak się okazuje, materiał ten jest bardzo lekki i łatwy w obróbce, zatem z pewnością niewielkim nakładem czasu i sił stworzymy z niego olśniewające i niepowtarzalne ozdoby na naszą choinkę. W dalszej części artykułu podpowiadamy zatem, jak zrobić styropianowe ozdoby choinkowe krok po kroku.

Jednym z popularniejszych pomysłów na wykorzystanie styropianu w dekorowaniu tradycyjnej, bożonarodzeniowej choinki okazuje się wykonanie estetycznych i oryginalnych łańcuchów. Najlepiej będzie przygotować je ze styropianowych kuleczek, serduszek lub jeszcze innych, najbardziej odpowiadających nam kształtów. Styropian w dowolnej formie można następnie pomalować farbami lub okleić papierem kolorowym czy bibułą i połączyć za pomocą mocnej nici lub sznurka. Taki styropianowy, kolorowy łańcuch choinkowy z pewnością doskonale pasować będzie od każdej, wybranej przez nas stylizacji świątecznej choinki.

W podobny sposób możemy zrobić ze styropianowych kuleczek o dowolnej wielkości także efektowne, nietłukące się bombki choinkowe. Wykorzystując kolorowe kawałki materiałów z powodzeniem i łatwością stworzyć bowiem możemy chociażby niezwykle stylowe, filcowe bombki choinkowe. Alternatywą może być również wykonanie ze styropianu oklejonego cienkimi, błyszczącymi tasiemkami i ażurowymi wstążkami eleganckich bombek, które na koniec można jeszcze ozdobić kilkoma koralikami czy cekinami.

Różnej wielkości kawałki styropianu z powodzeniem wykorzystać można również do samodzielnego zrobienia nietuzinkowych i pomysłowych zawieszek na choinkę. Przykładowo możemy w taki sposób wspólnie z dziećmi wykonać chociażby figurki aniołków czy zwierzątek. Z cienkich i płaskich fragmentów styropianu warto też zrobić tradycyjne, choinkowe gwiazdy lub oryginalne, przestrzenne śnieżynki, udekorowane na przykład srebrnym brokatem.