Ręcznie robiony łańcuch choinkowy

Aby pomysłowo ubrać choinkę należy przede wszystkim wybrać najbardziej odpowiadające nam pod względem wielkości drzewko oraz przygotować niezbędne ozdoby. Oczywiście, komplet dekoracji choinkowych z powodzeniem można kupić sklepie czy Internecie, jednakże z całą pewnością nic nie zastąpi efektownych i oryginalnych, samodzielnie wykonanych z najróżniejszych materiałów ozdób.

Na bożonarodzeniowym drzewku powinny zatem przede wszystkim znaleźć się piękne i pomysłowo wykonane bombki choinkowe, kolorowe światełka, oryginalne i nietypowe zawieszki świąteczne oraz oczywiście łańcuchy. W dalszej części niniejszego artykułu podpowiadamy Państwu zatem, jak krok po kroku własnoręcznie lub wspólnie z najmłodszymi członkami rodziny przygotować z różnego rodzaju podręcznych materiałów nietuzinkowe i doskonałe na tegoroczną choinkę łańcuchy.

Zależnie od naszych umiejętności oraz oczekiwań, względem przyszłego wyglądu udekorowanej choinki, łańcuchy oraz inne ozdoby możemy zrobić niemalże z każdego materiału. Ciekawym pomysłem może być chociażby wykorzystanie dekoracji ze styropianu lub siana i przygotowanie łańcucha z niewielkich kuleczek lub w kształcie serduszek. Taki łańcuch choinkowy będzie można dodatkowo pomalować farbami lub okleić papierem kolorowym czy bibułą, by efektownie pasował do pozostałych ozdób.

Ciekawym pomysłem, może być również samodzielne przygotowanie choinkowego łańcucha z suchego makaronu o nietypowym kształcie. Do tego celu doskonale nadawać się będzie przede wszystkim makaron kokardki, rurki, muszelki lub świderki. Elementy takie należy ostrożnie, uważając by nie rozkruszyć makaronu przewlec przez nitkę, sznurek lub kolorową włóczkę. Po wykonaniu odpowiedniego wzoru można będzie pomalować makaron na dowolne odcienie przy pomocy farb. Na koniec można z kolei wykończyć taki makaronowy łańcuch choinkowy brokatem czy koralikami lub przewiązać dekoracyjną tasiemką.

Innym, równie oryginalnym sposobem ozdobienia bożonarodzeniowej choinki może być również przygotowanie pięknego i efektownego łańcucha z barwionych piórek. Najlepiej będzie połączyć je mocnym sznurkiem lub dokleić do grubej włóczki, tworząc tym samym puszysty, pierzasty łańcuch, doskonale wpisujący się w każdy niemal wystrój świątecznego drzewka. Pióra można również na koniec spryskać niewielką ilością lakieru do włosów z brokatem, dzięki czemu zachowają ładny kształt i połysk.

Choinkowe łańcuchy warto również zrobić na przykład z kawałków kolorowego filcu przewleczonego przez nitkę. W ten sposób można bowiem z łatwością wykonać stylową girlandę bądź łańcuch w kształcie kwiatów. Ciekawym pomysłem będzie też z pewnością połączenie cienkich pasków kolorowego papieru lub bibuły w formie spirali. Z bloku rysunkowego można zaś wykonać łańcuch w kształcie oryginalnych, zimowych śnieżynek.